rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

24. 11. 2017

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, na Moravě a ve Slezsku převážně mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, v Čechách od SZ až zataženo, místy déšť. Denní teploty 10 až 14°C, při mlze kolem 7°C. Noční teploty 6 až 2°C.

• cz
  • en
  • de

Zásady prodeje palivového dřeva z obecních lesů

Samotěžba

Palivové dřevo z obecních lesů je určeno pro občany trvale bydlící v obci a vlastníky nemovitostí v katastru Obce Bořislav a Bílka. Vzhledem k omezenému množství volného palivového dřeva budou požadavky ze strany našich občanů (kupujících) uspokojovány dle pořadí došlých písemných podání na OÚ Bořislav. V případě velkého zájmu bude rozhodnuto o množstevní regulaci prodaného dřeva jednotlivým občanům.

Realizace samotného prodeje se uskuteční na základě smlouvy o prodeji dřeva mezi Obcí Bořislav a kupujícím samotěžby zajištěnou ze strany kupujícího ve vyčleněném úseku obecního lesa.

Specifikace pojmu „palivové dřevo“ – Odpady lesní těžby a zpracovatelského průmyslu.

Je povolena pouze samotěžba jako prořezávka suchých, plevelných nebo nevhodných stromů do průměru kmene 25 cm a dále sběr větví, vršků a plevelného porostu v místech mýtní nebo kalamitní těžby. Těžba bude provedena na místech označených odborným lesním správcem, který označí stromy vhodné k samotěžbě.

Kupující je dále povinen zajistit dočištění přiděleného úseku od klestí jeho stažením na hromady. Cena dřeva bude určena při podpisu smlouvy a to na základě skladby těženého dřeva a tržní ceny.

Těžba bude prováděna na vlastní nebezpečí.

Postup při samotěžbě:

1. Podání žádosti OÚ Bořislav

2. Uzavření smlouvy o samotěžbě dřeva na základě konzultace OÚ Bořislav s OLS a určení

místa samotěžby.

3. Provedení samotěžby

4. Kupující nechá dřevo vyrovnané do metrů v místě samotěžby. Poté zavolá revírníka , který

provede kontrolu a předá podklady k zaplacení dřeva . Následně bude provedena platba

za dřevo a pak je možno palivové dřevo z lesa odvést.